ضد یخ ماشین چیست؟

آیا ماشین به ضد یخ احتیاج دارد؟

ضد یخ ماشین چیست؟

ضد یخ از یخ زدن مایع خنک کننده درون موتور در هوای سرد جلوگیری میکند.

ضد یخ ماشین چیست ؟

ضد یخ مزایای زیادی برای سیستم خنک کننده موتور ماشین دارد. یکی از این مزایا که مهم ترین کاربرد ضد یخ این است که از یخ زدن  مایع خنک کننده درون محفظه موتور در هوای سرد و یخبندان جلوگیری میکند.

ضد یخ در چه دمایی یخ می زند

این طور فکر کنید که آب در صفر سانتی گراد یا در ۳۲ درجه فارنهایت منجمد می شود.برای آزمایش ۵۰٪ آب و ۵۰٪ ضد یخ  راب ا هم مخلوط کنید و متوجه خواهید شد که در حدود ۳۷- سانتی گراد یا ۳۵- درجه فارنهایت یخ می زند. یکی از مهمترین کاربرد های ضد یخ ماشین همین است که دمابی انجماد آب دارخل موتور و سیستم خنک کننده موتور را پایین میاورد تا از یخ زدن آب در هوای سرد جلوگیری کند.

تصویر

کاربرد دیگر ضد یخ چیست ؟

یکی دیگر از کاربرد های ضد یخ این است که نقطه جوش آب را بالا می برد و از جوش آمدن آب داخل سیستم خونک کننده موتور ماشین در فصل گرما و حرارت بیش از حد موتور جلوگیری میکند.

آب در ۱۰۰ سانتی گراد یا ۲۱۲ درجه فارنهایت به جوش می آید، هر چه این درجه بالاتر برود به نفع موتور است چون آب جوش به موتور ماشین آسیب میرساند و باعث فرسایش بیشتر قطعات داخلی موتور میشود.

مخلوط ۵۰% ضد یخ و 50% آب باعث می شود نقطه جوش آب به ۲۴۰ الی ۲۷۰ سانتی گراد برسد و از جوش آمدن آب داخل سیستم خنک کننده موتور ماشین جلوگیری میکند.

جهت کسب اطلاعت بیشتر و دریافت تخفیف ویژه برای خرید ضد یخ معتبر کارشناسان ما در واحد صدور بارنامه امین ترابر کرج تماس بگیرید و از فروشگاه های طرف قرارداد ما خریداری نمایید.

باربری امین ترابر کرج جهت رفاه حال شما رانندگان محترم با فروشگاه های معتبر سطح شهر قرارداد همکاری را امضا کرده است و تخفیفات ویژه ای را برای شما عزیزان در نظر گرفته است ، جهت کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در واحد صدور بارنامه باربری امین ترابر کرج تماس بگیرید.


امتیاز: 5 از 5. مجموع 1 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۲/۰۹/۱۲ | مقالات | مدیر سایت | بازدید: 70 | 1701582472